Oto Detaylı İç Temizlik Nasıl Yapılır?

07:13, 21 Kasım 2019

Tüm araç sahiplerinin karşılaştığı can sıkıcı durumlardan bazıları araç içinde tozlanma, yiyecek/içecek dökülmeleri, kötü koku ve azalan parlaklıktır. Bir araç dışarıdan temiz ve lekesiz görünebilir ama iç kısım kimi zaman böyle olmayabilir. Araç içi detaylı temizlik yapılmadığı zaman, kirli kısımlar göze batmakla kalmaz, oluşan bakteri, mikrop ve tozlar insan sağlığını tehdit eder. Çeşitli araç içi temizlik malzemeleri yardımıyla düzenli olarak kendiniz de oto profesyonel temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli olan oto bakım ürünleri edinmeniz yeterli olacaktır. Birkaç püf noktayı öğrendikten sonra işlem adımları gayet basittir. Bir başka seçenek ise oto kuaför desteği almaktır. Bu yazıda, oto detaylı iç temizlik hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Oto Detaylı İç Temizlik Hakkında Püf Noktalar


Oto profesyonel temizlik, oto detaylı iç temizlik, oto kuaför, araç içi detaylı temizlik malzemeleri hakkında bilmeniz gerekenler burada!

1. Döşeme temizliği


Oto profesyonel temizlik adımının ilki döşeme temizliği. Araç içi detaylı temizlik işleminde koltukların temizlenmesi zor bir iş gibi görünebilir, ancak kullanılan ürünleri doğru seçerseniz işiniz kolaylaşacaktır. Kumaş ve deri döşeme koltuklar için uygun olan ürünü seçtiğinizden emin olmalısınız. Çok amaçlı temizleyiciler de işinizi görecektir.

Oto detaylı iç temizlik ilk adımında ihtiyacınız olan ürünler; elektrik süpürgesi veya araç el süpürgesi, döşemeler için kullanılan temizlik ürünü ve temiz bir bez. Aracın içini boşaltın, paspasları çıkarın ve süpürme işlemi yapın. Koltukları ve araç zeminini iyice süpürün. Ardından temizlik solüsyonu ile koltuklarınızı silin.

Oto profesyonel temizlik, oto detaylı iç temizlik, oto kuaför, araç içi detaylı temizlik malzemeleri hakkında bilmeniz gerekenler burada!

2. Paspas temizliği


Araç paspaslarındaki toz, çamur ve tüm kirleri temizlemek için vakumlama işlemi yapabilirsiniz. Ardından bir miktar su ve çok amaçlı temizleyici solüsyon ile yıkayabilirsiniz. Kuruyan paspasları araca yerleştirebilirsiniz.

otomotiv

3. Gösterge paneli temizliği


Oto detaylı iç temizlik işlemlerinden biri de gösterge paneli temizliği. Belirli aralıklarla panelin temizlenmesi gerekir. Aracınızın gösterge panelinde yağlı bir kalıntı bırakmayan, alana parlaklık kazandıran ve iyice temizleyen bir temizlik malzemesi tercih etmeniz önerilir.

Bir mikrofiber bez ve uygun araç içi temizlik malzemeleri ile panel temizleme işlemine geçebilirsiniz. Gösterge paneline oto bakım ürünleri uygulayın. Ardından, mikrofiber bez ile iyice silin.

otomotiv

4. Cam temizliği


Cam temizliği de oto detaylı iç temizlik işleminin vazgeçilmez basamaklarından biridir. Camların görüşü kısıtlamaması için her daim temiz tutulması önerilir.

Su, cam temizleyici solüsyon ve mikrofiber bez yeterli olacaktır. Temizleme işleminin ilk adımında, nemli bir bez ile camlardaki kalıntıları alın. Ardından, temizleyici ürünü cama püskürtün. Mikrofiber bez ile yumuşak hareketler yaparak camları silin.

otomotiv

5. Plastik aksam temizliği


Oto kuaför desteği almıyorsanız ve kendiniz detaylı iç temizlik yapıyorsanız; tüm plastik aksamları da silmeyi ihmal etmeyin. Kapı içleri, torpido vb. tüm plastik aksamları temizlemek için uygun bir ürün tercih edin. İlgili alanlara ürünü püskürtün ve mikrofiber bez ile kurulayın. Plastik aksamları temizlemek için seçtiğiniz ürün aromalı olursa, aracınızın güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Oto profesyonel temizlik, oto detaylı iç temizlik, oto kuaför, araç içi detaylı temizlik malzemeleri hakkında bilmeniz gerekenler burada!

Oto Fren Balatası Değişimi Hakkında Tüm Ayrıntılar